Copacabana / Düğün Hediyesi
Unknown-1
Unknown-2
Unknown-3
Unknown
Firma
Vizyon tarihi  6 Mayıs 2011 (1s 47dk)
Yönetmen  Marc Fitoussi
Oyuncular  Isabelle Huppert, Lolita Chammah, Aure Atika
Tür Dramatik komedi
Ülke Fransa

Babou çılgınca, keyfine göre ve başkalarının düşüncelerini kafasına takmadan yaşayan bilen orta yaşta bir kadındır. Evlenme çağına gelen kızına rağmen, kendi hayatını ağır sorumluluklar altına girmeden, evliliğin, kocanın ya da ciddi bir işin yükünü taşımadan yaşamıştır.

Fakat deli dolu annesine nazaran ağır başlı ve olgun bir kadın görüntüsü çizen Esméralda, annesini şimdi kendi düğününe davet ederken bile tereddüde düşer. Kızının bu düşüncelerini öğrenen Babou kendi yöntemleriyle hayatında bazı değişiklikler yapmaya karar verir.
Fakat ciddi olarak girişeceği iş bile kişiliğinin sıra dışı yönünü yansıtmaktan geri kalmayacaktır.

Komedi ve dram arasında gelip giden temposuyla bir ‘kendini iyi hisset’ filmi olarak değerlendirilen yapım, merkeze kendi dünyasında yaşayan, çılgın bir kadını, Babou’yu alarak uzun süre sonra Fransız oyuncu Isabelle Huppert’i başrolde seyretmemizi sağlıyor.
Yönetmen ve senarist Marc Fitoussi’nin kendi yazıp yönettiği yedinci film olan Düğün Hediyesi, 2010 Cannes Film Festivali’nin resmi seçkisinde ve 30. İstanbul Film Festivali’nin açılış galasında yer almıştı…